6 kolejka; 20.11.2011

archiwum

Moderator: Administratorzy

Postprzez Tomek W » N lis 20, 2011 11:08 pm

romanowski napisał(a):Kolego daje sobie ręke uciąć, że tak nie było :) Ustawienia były takie na których gramy od początku ligi :)

Zresztą nawet jeśli tak było to to nic nie ma do rzeczy bo sędzia gwizdał błędy po wykonaniu zagrywki przeciwnika a nie naszej

No bo jak Cię rozpoznamy to ręka będzie ucięta :D
A poza tym to działa również przy zagrywce przecinika.Zresztą nie My was będziemy uczyć ustawień.To że do 6ej kolejki nikt tego nie zauważył to Wasze szczęście.Macie aspiracie na trzecią lige a nie znacie podstaw.
Zastanówcie się :lol:
Pozdrawiam Tomek;)
Tomek W
Stadium maniakalne
Stadium maniakalne

Postprzez romanowski » N lis 20, 2011 11:11 pm

nie ma sprawy kolego możesz ucinać :) Ja wiem swoje, ustawienia są dobre :)
romanowski
Bywalec
Bywalec

Postprzez zawodnik » N lis 20, 2011 11:22 pm

Dlugo jeszcze bedziecie wypominac 3 lige ? Bedziecie o niej pisać jesli w niej zagramy teraz rozmawiamy o KALS. Ja równiez jestem pewien że ustawienia były dobre zreszta ten sedzia juz nam sedziowal i jakos wszystko było dobrze , poza tym w pierwszym secie problemów nie było a w drugim ustawia przyjmujacego pod siatka a atakujacego na przyjeciu , to cos chyba nie tak jest , nie ? Panowie profesjonaliści niech sie wypowiedzą czy tak może być ,czy tez ja mam racje.
zawodnik
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Tomek W » N lis 20, 2011 11:23 pm

romanowski napisał(a):nie ma sprawy kolego możesz ucinać :) Ja wiem swoje, ustawienia są dobre :)

Spoko tym razem darujemy :lol:

Ale tak na powaznie to wasz środkowy od razu wchodził na środek(strefa trzecia) i chciał tam grać trzy ustawienia pod siatką bez robienia przejścia.Tak było na pewno bo to zauważyłem. Co do innych błędów to Wy dyskutowaliście ładnych parę minut w każdym secie z sędzią :D
Pozdrawiam Tomek;)
Tomek W
Stadium maniakalne
Stadium maniakalne

Postprzez romanowski » Pn lis 21, 2011 12:03 am

dobrze nawet jeśli tak było to nie chodziło o to tylko o inne wymyślone przez Pana sędziego :)
romanowski
Bywalec
Bywalec

Postprzez fisher » Pn lis 21, 2011 1:23 am

romanowski napisał(a):nie ma sprawy kolego możesz ucinać :) Ja wiem swoje, ustawienia są dobre :)

Po pierwsze przede wszystkim w imieniu naszej drużyny dziękuję drużynie MKS Malanów za rozegrane spotkanie.

Po drugie Panowie (ucinając wszelkie spekulacje) to Wasze ustawienie pozostawiało wiele do życzenia :) Podziękujcie Sędziemu, że dał Wam wykład na temat podstaw siatkówki.
Fisher

APTEKI RETIRO
...my name is X, FisherX...
fisher
Forumowy AS
Forumowy AS

Postprzez marphi » Pn lis 21, 2011 1:26 am

Przy zagrywce przeciwnika też musicie stać tak jak Damian napisał i dopiero w momencie uderzenia może ruszyć rozgrywający i reszta na pozycje... Sędzia Was ustawiał a Wy i tak swoje, środkowy wchodząc pod siatkę zaczyna na lewym skrzydle, i tak musi stać w momencie zagrywki czy to swojej czy przeciwnika, bliżej lewej strony niż przyjmujący który stoi na środku.....
On Was ustawiał w ustawienie na pozycje później można to korygować tj. przyjmującego z pierwszej lini cofnąć do przyjęcia, a atakującego schować za przyjmujących, podstawy się kłaniają, tak samo atakujący będąc w 2 lini atakuje z za 2 lini a Wasz atakujący atakował jak popadło.....

Generalnie gracie bardzo dziwnie już w meczu z Media-Labem, Wasz rozgrywający wbiegał z za przyjmującego z lewego skrzydła, pierwszy raz widzę takie ustawienie, to nie błąd ale mega utrudnia granie rozgrywaczowi nie mówiąc o przyjmującym, któremu ktoś w ostatniej chwili przebiega przed piłką.. Nie wiem kto Wam takie ustawienia wymyślił ale chyba za bardzo się na tym nie zna...
Mistrz sezonu 2008/2009
2vice Mistrz sezonu 2009/2010
Mistrz sezonu 2010/2011
vice Mistrz sezonu 2011/2012
Mistrz sezonu 2012/2013 !!
Mistrz sezonu 2013/2014 !!!

:D:D:D:D:D:D
marphi
Znawca tematu
Znawca tematu

Postprzez fisher » Pn lis 21, 2011 1:29 am

romanowski napisał(a):[...} Sędzia się nagle dopatrzył jakiś śmiesznych błędów w 6 kolejce i zaczął nas ustawiać po swojemu a to nas całkowicie wybiło :)

Być może masz rację, ale podstaw ustawienia nie wymyśla "sędziujący spotkanie" - przykro mi bardzo, ale w tych zawodach to z siatkówką mało wspólnego nie miało i mało tego, to powinniście dziękować arbitrowi, że chciał Was doprowadzić do normy.
Fisher

APTEKI RETIRO
fisher
Forumowy AS
Forumowy AS

Postprzez fisher » Pn lis 21, 2011 1:33 am

marphi napisał(a):[...]pierwszy raz widzę takie ustawienie[...]

Wszystko przed Tobą :lol:
Fisher

APTEKI RETIRO
fisher
Forumowy AS
Forumowy AS

Postprzez marphi » Pn lis 21, 2011 1:38 am

fisher napisał(a):

Heh Fisher takie rzeczy tylko w Malanowie, to jakaś masakra dla rozgrywającego wbiegać z 6-7 metra, z lewej strony jeszcze się obrócić na środek, obserwować piłkę i środkowego, jeszcze zakładając że, często przyjęcia nie jest za dokładne to wogóle.... bezsensu :shock:
Mistrz sezonu 2008/2009
Mistrz sezonu 2010/2011

marphi
Znawca tematu
Znawca tematu

Postprzez fisher » Pn lis 21, 2011 1:40 am

marphi napisał(a):
fisher napisał(a):

Heh Fisher takie rzeczy tylko w Malanowie, to jakaś masakra dla rozgrywającego wbiegać z 6-7 metra, z lewej strony jeszcze się obrócić na środek, obserwować piłkę i środkowego, jeszcze zakładając że, często przyjęcia nie jest za dokładne to wogóle.... bezsensu :shock:

Z dyktanda to masz dwóję; a w temacie to sądziłem, że tak potrafisz :D
Fisher

APTEKI RETIRO
fisher
Forumowy AS
Forumowy AS

Postprzez marphi » Pn lis 21, 2011 1:44 am

fisher napisał(a):
marphi napisał(a):
fisher napisał(a):

Z dyktanda to masz dwóję; a w temacie to sądziłem, że tak potrafisz :D

Temat dyktand już z Tobą skończyłem, co do umiejętności to raczej chodzi mi o to że, to totalnie bezsensu, raczej trzeba sobie ułatwiać niż utrudniać grę.
Mistrz sezonu 2008/2009
Mistrz sezonu 2010/2011

marphi
Znawca tematu
Znawca tematu

Postprzez romanowski » Pn lis 21, 2011 1:59 am

no tak nas poustawiał, że przyjmującego z 4 strefy dał pod siatkę ( przy zagrywce przeciwnika ) , a piłke w tym momencie przyjmowało 2 zawodników z całego pola bo reszta tez musiała być w tym momencie pod siatką oprócz atakującego który był zasłaniany ;] coś chyba nie halo? Druga sprawa : jak może być przyjmujący w tym samym momencie w 2 strefie gdy atakujący jest w 2 linii ? to przepraszam bardzo ale skąd wtedy atakujący ma atakować bo nie rozumiem?
romanowski
Bywalec
Bywalec

Postprzez marphi » Pn lis 21, 2011 2:12 am

romanowski napisał(a):no tak nas poustawiał, że przyjmującego z 4 strefy dał pod siatkę ( przy zagrywce przeciwnika ) , a piłke w tym momencie przyjmowało 2 zawodników z całego pola bo reszta tez musiała być w tym momencie pod siatką oprócz atakującego który był zasłaniany ;] coś chyba nie halo? Druga sprawa : jak może być przyjmujący w tym samym momencie w 2 strefie gdy atakujący jest w 2 linii ? to przepraszam bardzo ale skąd wtedy atakujący ma atakować bo nie rozumiem?

Eh.... 4 strefa to lewe skrzydło nie jest powiedziane że, on się nie może cofnąć do przyjęcia, atakujący z założenia gra po przekątnej z rozgrywającym co daje mu możliwość atakowanie z 1 bo na prawym wtedy powinien być rozgrywacz, jednak do przyjęcia musi najpierw być przyjmujący bądź libero i w momencie przyjęcia atakujący idzie do ataku. Po przyjęciu wszyscy zawodnicy 1 jak i 2 lini mogą się zamieniać, w swoich liniach. To wszystko jest proste tylko trzeba dobrze stanąć od początku i samo idzie.

Polecam się zapoznać :)

http://siatkowkazabrze.phorum.pl/viewtopic.php?t=77
Mistrz sezonu 2008/2009
Mistrz sezonu 2010/2011

marphi
Znawca tematu
Znawca tematu

Postprzez romanowski » Pn lis 21, 2011 2:30 am

marphi nie musisz mi tego tlumaczyc bo ja to wiem... tylko opisuje Ci jak sędzia nas ustawiał.
romanowski
Bywalec
Bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozgrywki Kaliskiej ALS (sezon 2011/2012)